Produkty naszej firmy mają szerokie zastosowanie w wielu obszarach usług, produkcji, logitystyki, motoryzacji, przetwórstwa, rolnictwa oraz w zastosowaniach specjalistycznych. Zapraszamy do zapoznania się z niektórymi zastosowaniami. Prosimy kliknąć na ikonę lub tytuł usługi aby dowiedzieć się więcej.

USŁUGI POCZTOWE

Usługi pocztowe a plastikowa skrzynka 

Sektor pocztowy funkcjonuje w każdym kraju, małym czy dużym. W większości poczta należy do państwa i działa jako monopolista na ryku krajowym przesyłek i paczek. Jednak w niektórych krajach poczta straciła swoją monopolistyczną pozycję w momencie, gdy rząd otworzył rynek na firmy prywatne.

Fakty są takie, że wszystkie przedsiębiorstwa świadczące usługi pocztowe na całym świecie, czy to państwowe czy prywatne, stale borykają się z wyzwaniem w postaci usprawnienia systemu dostarczania przesyłek, elektronicznych urządzeń sortujących, plastikowych skrzynek i pojemników.

Elektroniczne urządzenia sortujące stawiają wysokie wymagania pojemnikom stosowanym przy tego typu systemach, dlatego te dwa systemy współpracują ze sobą najskuteczniej. Przez wiele lat współpracowaliśmy z najbardziej innowacyjnymi przedsiębiorstwami w Europie świadczącymi usługi pocztowe. Dzięki temu jesteśmy w stanie dostosować nasze rozwiązania do konkretnych potrzeb każdego kraju.

Dwa najważniejsze aspekty w tej dziedzinie to ochrona i bezpieczeństwo przesyłek. Przesyłka nie może zostać uszkodzona lub zaginąć na jakimkolwiek etapie łańcucha dostaw. Skrzynki plastikowe powinny być solidne i łatwe do identyfikacji. Aby wytrzymać presję rynku, firmy poczyniły inwestycje w nowe i przemyślane koncepcje logistyczne, z czego plastikowe skrzynki i pojemniki to tylko jeden z przykładów. Z kolei jeszcze inne systemy pozwalające zaoszczędzić miejsce na etapie transportu i w całym łańcuchu logistycznym pozwalają usprawnić funkcjonowanie łańcucha dostaw i przyspieszyć cały proces.

Prowadziliśmy badania i działania rozwojowe pozwalające zastąpić tradycyjne systemy pocztowe nowymi, inteligentnymi systemami sortującymi, które są skomputeryzowane. Nasze plastikowe pojemniki pocztowe dostosowane są do potrzeb ponad kilkunastu krajów europejskich i Azji, przykładowo Zjednoczonego Królestwa, Francji i Hong Kongu.

Do transportu banknotów, monet i papierów wartościowych wraz z fińską firmą Mint opracowaliśmy bezpieczną skrzynkę. W wyniku tej współpracy powstał plastikowy pojemnik transportowy, który teraz w różnych wersjach wprowadzany jest na całym świecie. Spełnia on specyficzne wymogi techniczne i transportowe, oferuje wysoki poziom bezpieczeństwa i został dopuszczony do transportu dużych ciężarów. Jesteśmy dumni, że wprowadzając bezpieczną, plastikową skrzynkę dla przesyłek ekspresowych, mogliśmy pomóc firmom dystrybucyjnym z całego świat

TRANSPORT PŁYNÓW

Przemysł koncentratów owocowych i warzywnych

Owoce i warzywa można uprawiać tylko o konkretnej porze roku i zbierać przez krótki, określony czas, w momencie gdy są dojrzałe. W przemyśle najczęściej wykorzystuje się pomidory, pomarańcze, grejpfruty, cytryny, jabłka, gruszki, brzoskwinie, ananasy, morele i marchew, z których uzyskuje się  sok, puree lub pastę. Dlatego w tej branży, gdzie istnieje ograniczony okres czasu potrzebny na ich zebranie, przetworzenie i magazynowanie, a do tego fakt, że produkt się psuje,  duże znaczenie ma szybkość i higiena. Po przetworzeniu, koncentraty owocowe i soki przed wysłaniem do zakładu spożywczego lub produkującego napoje w celu dalszej obróbki często przechowuje się przez ponad 12 miesięcy.

Nasz pojemnik typu bag-in-box  zaprojektowano do magazynowania i transportu artykułów płynnych. Wykorzystywany jest  on razem z jednorazowymi i sterylnymi workami, które umieszcza się wewnątrz pojemnika i napełnia, przez co powietrze nie  ma kontaktu z produktem. To oznacza, że produkt jest zabezpieczony przed uszkodzeniem z zewnątrz i utlenieniem.

Taki system opakowań znacznie obniża koszty w porównaniu z rozwiązaniami tradycyjnymi, które wykonano z drewna. Ułatwia również transport w całym procesie logistycznym i zapewnia bezpieczne, higieniczne  magazynowanie i transportowanie płynów.

Rolnictwo i opakowania plastikowe

Jakość artykułów spożywczych zależy nie tylko od tego, gdzie i jak odbywał się proces upraw czy hodowli, lecz ma na to również wpływ transport artykułów poczynając od miejsca zbiorów do półki w supermarkecie. Do transportu owoców i warzyw i innych artykułów spożywczych potrzebne są rozwiązania logistyczne przyspieszające cały proces, pozwalające na redukcję  kosztów i procesów, a przy tym spełniające wysokie wymagania higieniczne i gwarantujące odpowiedni, ergonomiczny transport.

Opakowania plastikowe mają gładkie  boki i zaokrąglone narożniki, dzięki czemu łatwo się je czyści, zapewniając najwyższe standardy higieny.

Plastik to materiał bezpieczny w transporcie i łatwo można go oznakować w celu szybkiej identyfikacji produktów. Opakowania plastikowe są ważną częścią rolnictwa, gwarantując bezpieczny, prosty i wydajny przebieg procesów logistycznych.

Produkty dedykowane do zastosowania w rolnictwie

No posts found!

Służąc branży motoryzacyjnej

Przemysł motoryzacyjny charakteryzuje się globalizacją i konsolidacją wszystkich segmentów tego sektora po stronie producentów OEM. Proces ten ma miejsce poczynając od samego dołu łańcucha dostaw, od produkcji poprzez magazynowanie opakowań plastikowych służących do przechowywania  aż do transportu produktów do użytkownika końcowego.

Producenci samochodów produkują coraz więcej pojazdów w krajach, w których są niskie koszty (Chiny, Europa Wschodnia) i podążają w kierunku konsolidacji konstrukcji samochodów. Niektórzy z nich koncentrują swoje środki finansowe na nowych opracowaniach po to, aby spełnić coraz ostrzejsze regulacje panujące w branży, tj. samochodach, które na końcu swojego okres użytkowania byłyby w pełni przetwarzalne, zapewniały niższe zużycie paliwa i byłyby przyjazne dla środowiska. Rozwijanie systemów do pakowania wykonanych z tworzywa sztucznego, takich jak skrzynki, tace i palety, pomaga w poprawie bezpieczeństwa i wydajności transportowania części na potrzeby tej branży. 

Główni uczestnicy rynku i ich dostawcy

Główni producenci w przemyśle samochodowym to producenci OEM tacy jak Ford, GM, grupa Peugeot, VW, Honda, Nissan, Renault i PSB. Obok producentów OEM funkcjonują główni producenci podzespołów, którzy są pierwszym ogniwem łańcucha dostaw- jak Lear, Johnson Controls, Bosch, Faurecia, Valeo i ZF Lemforder. Wszyscy oni odgrywają istotną rolę w montażu/projektowaniu pojazdu przy użyciu małych, pojedynczych elementów tworzących systemy modułowe, takie jak kompletny system siedzeń czy deska rozdzielcza z całą zainstalowaną instalacją elektryczną. Dostawcy to kolejne ogniwo w łańcuchu dostaw,  dostarczają mniejsze elementy dodawane do takiego modułu. Wszystkie te firmy w ramach systemu transportu opakowań dla usprawnienia procesu logistycznego potrzebują skrzynek magazynowych wykonanych z plastiku. 

Oszczędna produkcja i znaczenie łańcucha dostaw

Producenci części i podzespołów podążają w kierunku „parków dostawców” zlokalizowanych w pobliżu linii montażu pojazdów. To powoduje usprawnienie łańcucha dostaw i zmniejszenie zapasów w sposób zwany produkcją oszczędną (lean manufacturing). Wprowadzenie systemu dostawy części na zasadzie just-in-time spowodował przeobrażenia w tej branży, zwiększając znaczenie logistyki i przepływów materiałowych.


Dzisiaj większość podzespołów, które produkuje dostawca, jest dostarczanych sekwencyjnie na linię montażową konkretnego pojazdu (przykładowo pomalowane lusterka drzwiowe lub siedzenia w kolorze pasującym do pojazdu). Wydajne i zwrotne opakowania takie jak plastikowe skrzynki magazynowe umożliwiają dostawę w systemie just-in-time, a podzespoły trafiają na linię montażową w doskonałym stanie. Do 60% wartości wykonanego pojazdu to koszty dostawców części. Teraz w dużej mierze od łańcucha dostaw części zależy to, aby pojazd został dostarczony na czas, ponieważ niektórych części nie magazynuje się w fabryce samochodów. Plastikowe skrzynki magazynowe, choć są małe, odgrywają ważną rolę w tej branży i są istotne dla wyprodukowania gotowego pojazdu.

Napoje – odpowiednie znakowanie logo i bezpieczny transport

Poszukujesz rozwiązań w zakresie opakowań, aby zaprezentować swój napój, podkreślając przy tym jego markę, oraz skutecznie go promując? Poszukujesz rozwiązań transportowych, które odpowiadają Twoim najwyższym standardom logistycznym? W naszej firmie znajdziesz fachową odpowiedź na te pytania.

Nasza wiedza i doświadczenie gwarancją Twojego sukcesu!

Od chwili wynalezienia skrzynek na napoje wykonanych z materiałów syntetycznych, już ponad czterdzieści lat temu, nasza firma miała wkład w dalszy rozwój opakowań transportowych do napojów. Z uwagi na fakt, że jesteśmy liderem w branży opakowań plastikowych, nieustannie dążymy do zaoferowania naszym klientom najnowszych rozwiązań technicznych, poszerzając możliwości w zakresie projektowania skrzynek oraz podnosząc funkcjonalność opakowań transportowych. Trzymając cały czas „rękę na pulsie”, dążymy do tego, aby szybko rozpoznać zmieniające się wymagania rynku, aby móc zaoferować naszym klientom najlepsze rozwiązania. Mamy pełną świadomość roli nowatorskich rozwiązań, jako że pomyślnie przyjęte nowe cechy produktów szybko stają się normą. Czy są to uchwyty wykonane techniką lamella lub air-mould, skrzynki dzielone typu Splitbox, etykiety wtapiane technologią in-mould-label czy skrzynki dwu- lub trzykolorowe – prawie wszystkie istotne osiągnięcia w dziedzinie skrzynek do napojów są dziełem naszego konsorcjum firm.

Produkty w logistyce napojów

Rzuć okiem na szeroką gamę naszych produktów i daj się zainspirować! Przygotuj się na wyznaczanie razem z nami nowych trendów!

Oprócz szerokiej gamy skrzynek na napoje, nasza firma oferuje także inne produkty, mając w szczególności na uwadze przemysł napojów: plastikowe uchwyty Bottle Carrierprzeznaczone do butelek jednorazowych i zwrotnych, jednorazowe kegi wykonane z PET do transportu piwa i wina, a także palety specjalnie zaprojektowane dla przemysłu produkcji napojów. W swojej ofercie posiadamy także szeroką gamę dużych pojemników składanych typu FLC, odpowiednich do transportu płynów lub do składowania takich elementów jak: kapsle, preformy lub etykiety.