Transport płynów

Przemysł koncentratów owocowych i warzywnych

Owoce i warzywa można uprawiać tylko o konkretnej porze roku i zbierać przez krótki, określony czas, w momencie gdy są dojrzałe. W przemyśle najczęściej wykorzystuje się pomidory, pomarańcze, grejpfruty, cytryny, jabłka, gruszki, brzoskwinie, ananasy, morele i marchew, z których uzyskuje się  sok, puree lub pastę. Dlatego w tej branży, gdzie istnieje ograniczony okres czasu potrzebny na ich zebranie, przetworzenie i magazynowanie, a do tego fakt, że produkt się psuje,  duże znaczenie ma szybkość i higiena. Po przetworzeniu, koncentraty owocowe i soki przed wysłaniem do zakładu spożywczego lub produkującego napoje w celu dalszej obróbki często przechowuje się przez ponad 12 miesięcy.

Nasz pojemnik IBC COMBO typu bag-in-box  zaprojektowano do magazynowania i transportu artykułów płynnych. Wykorzystywany jest  on razem z jednorazowymi i sterylnymi workami, które umieszcza się wewnątrz pojemnika i napełnia, przez co powietrze nie  ma kontaktu z produktem. To oznacza, że produkt jest zabezpieczony przed uszkodzeniem z zewnątrz i utlenieniem.

Taki system opakowań znacznie obniża koszty w porównaniu z rozwiązaniami tradycyjnymi, które wykonano z drewna. Ułatwia również transport w całym procesie logistycznym i zapewnia bezpieczne, higieniczne  magazynowanie i transportowanie płynów.

Skontaktuj się z nami

Biuro Handlowe
60-175 Poznań
ul. Hiacyntowa 13

biuro@mag-plast.pl

+48 665 64 64 64
+48 61 867 66 96

Lokalizacja

Wyszukaj na stronie